×
ул. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
31.03.2023
14 kwietnia - Targi Pracy i Międzynarodowa Konferencja dla cudzoziemców na Politechnice Świętokrzyskiej

Setki ofert pracy, bezpłatne konsultacje prawne, podatkowe i legalizacyjne oraz międzynarodowa konferencja. Wszystko to w ramach projektu "Świętokrzyskie na rzecz integracji i aktywizacji zawodowej cudzoziemców".

Wydarzenie organizują: Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach, Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód we współpracy z Politechniką Świętokrzyską.

Zadanie jest finansowane ze środków Funduszu Pracy w ramach konkursu „Razem możemy więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023" ogłoszonego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Nasza inicjatywa jest odpowiedzią na bieżące potrzeby i pytania cudzoziemców – szczególnie obywateli Ukrainy, którzy licznie przybyli do Polski w wyniku agresji rosyjskiej.
Dlatego podczas konferencji zostaną poruszone tematy aktualnej sytuacji cudzoziemców na świętokrzyskim rynku pracy oraz możliwości aktywizacji i adaptacji w polskim społeczeństwie.

Wraz z konferencją zorganizowane zostaną Targi Pracy z udziałem świętokrzyskich pracodawców oraz stoiska informacyjno – doradcze instytucji rynku pracy, organizacji pozarządowych i lokalnej administracji.

Finałem konferencji będzie panel dyskusyjny z udziałem ukraińskich kobiet – uczestniczek naszego projektu, które podzielą się swoimi doświadczeniami na polskim rynku pracy.

Co zaplanowaliśmy podczas Targów Pracy i Konferencji?

 • zorganizujemy bezpośrednie rozmowy z pracodawcami i przedstawimy aktualne oferty pracy
 • jak znaleźć pracę podpowiedzą pracownicy Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach
 • jak zalegalizować pobyt i wypełnić wniosek na kartę czasowego lub stałego pobytu - zaprosimy na bezpłatne konsultacje z ekspertami Punktu Informacyjnego dla Cudzoziemców
 • bezpłatnych porad prawnych udzielą doświadczeni radcy prawni
 • bezpłatne doradztwo podatkowe - pomożemy wypełnić i rozliczyć PIT we współpracy z doświadczonymi pracownikami biur rachunkowych
 • świadczenia socjalne dla rodzin - gdzie i do kogo zgłaszać się o pomoc podpowiedzą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach
 • świadczenia i składki zdrowotne - bezpłatne konsultacje z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
 • jak i dlaczego warto zainwestować w Kielcach i województwie świętokrzyskim powiedzą pracownicy Kieleckiego Parku Technologicznego oraz Centrum Obsługi Inwestora ze Skarżyska - Kamiennej
 • podpowiemy, jakie projekty pomocowe realizowane są aktualnie w województwie świętokrzyskim
 • pokażemy dobre praktyki organizując panel dyskusyjny z udziałem ukraińskich kobiet, które znalazły pracę w Kielcach
 • przywitamy także serdecznie grupę ponad 40 gości - wolontariuszek z Winnicy z Fundacji "Podilska Gromada", które tego dnia odwiedzą Kielce na zaproszenie Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód.


Jak zarejestrować się na konferencję i targi?

Wypełnij FORMULARZ ON-LINE

Masz pytania? Zadzwoń / napisz do nas:

Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców w Kielcach, tel. +48573338377, info@inteuro.info

PROGRAM KONFERENCJI I TARGÓW PRACY:

14 kwietnia - Targi Pracy i Międzynarodowa Konferencja dla cudzoziemców na Politechnice Świętokrzyskiej