×
ул. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
20.05.2015
Dzień Europy w Winnicy 2015

Fotorelacja z wizyty SIEW na Podolu.

W dniach 14 – 18 maja delegacja Stowarzyszenia Integracja Europa – Wschód w składzie: Magdalena i Krzysztof Kalita, Anastazja Goliuk, Ołeksandr Fedoczenko i Ewa Kaleta przebywała w Winnicy na Ukrainie na obchodach Dnia Europy. Podczas pobytu promowaliśmy język polski oraz edukację w Polsce. Wizyta na Ukrainie była częścią realizowanego przez nasze Stowarzyszenie projektu pod nazwą: "PL+UA=UE. Polsko – ukraińskie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy". Projekt jest współfinansowany w ramach konkursu MSZ "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015".
Podczas obchodów Dnia Europy wraz z miastem Kielce, Winnickim Regionalnym Centrum Informacji „Kreatyw” oraz Siecią Centrów Informacji Europejskiej na Ukrainie zorganizowaliśmy miasteczko europejskie, w ramach którego zaplanowano szereg atrakcji dla Winniczan w tym:

  • konkurs rysunku: „PL+UA=UE”,
  • test wiedzy o Unii Europejskiej,
  • test wiedzy o Polsce,
  • punkt informacyjny „Oświata w Polsce” - prezentacja uczelni województwa Świętokrzyskiego
  • promocja Polski, miasta Kielce oraz regionu świętokrzyskiego.

Dla uczestników konkursów czekały atrakcyjne nagrody, a dla najmłodszych balony i polskie flagi. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko informujące o edukacji w Polsce.
Nasze stoiska promocyjne odwiedziło kilkaset osób. W organizacji konkursów dzielnie pomagali nam wolontariusze z Ukraińsko – Polskiego Centrum „Podole” Nastia Goliuk i Sasza Fedoczenko.

Dołączyli do nas także miejscowi Polacy z Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia”, którzy zaśpiewali piosenkę „Podaj rękę Ukrainie”.

Zakończeniem Dnia Europy był koncert piosenkarki Jamali oraz wspaniały muzyczno – laserowy pokaz popularnej fontanny Roshen.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli nam w organizacji Miasteczka Europejskiego, a Winniczanom za tradycyjnie gościnne przyjęcie :)

Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zachęcamy do odwiedzania nas na portalu Facebook, gdzie na bieżąco umieszczamy relacje z naszych działań.

MSZ

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015”